Prekių krepšelis

Susisiekite

Parašykite info@apet.lt

ŠUNŲ ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMOS: GYDOMASIS ĖDALAS NUO ĮVAIRIŲ SUSIRGIMŲ

Hills - šunų ir kačių ėdalas

Nors daugelį šunų šlapimo sistemos problemų, įskaitant šlapimo takų infekcijas bei struvitinius akmenis, padedant veterinarui galima išgydyti, pasitaiko atvejų, kai šuns šlapimo sistemą reikia prižiūrėti visą jo gyvenimą. Ilgalaikės problemos visų pirma pasireiškia šunims, kuriems susidaro kalcio oksalato kristalai. Laimei, šlapimo sistemą stiprinantis ėdalas gali tapti puikiu pagalbininku, kuris ne tik tirpdo struvitinius akmenis, bet ir padeda stiprinti šlapimo takų sveikatą bei išvengti būsimų paūmėjimų.

Šlapimo sistemos sveikatą stiprinantis ėdalas, skiriamas kartu su vaistais kaip išsamaus gydymo plano dalis, gali padėti šunims vėl džiaugtis kasdieniu bendravimu su šeima.

„KODĖL MANO ŠUO ŠLAPINASI, KUR PAPUOLA?“

NESUSIPRATIMŲ SUVOKIMAS

Jeigu šuo, kuris buvo išmokytas naudotis tualetu, pradeda šlapintis namuose, šeimininkai dažnai mano, kad keturkojui tiesiog atsitinka „nelaimės“. Deja, kartais tai gali sumenkinti tarpusavio pasitikėjimą ir pakenkti net labiausiai mylimų augintinių ir jų šeimininkų santykiams. Be to, tokie „nelaimingi atsitikimai“ gali būti sunkios, nors ir kontroliuojamos sveikatos problemos simptomai. Štai kodėl svarbu išmokti atpažinti šuns šlapimo problemų požymius, kad galėtumėte priimti pagrįstus sprendimus dėl jo šlapimo sistemos sveikatos.

PASTEBĖKITE ŠUNS ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMŲ POŽYMIUS

Nors šuns šlapinimosi sutrikimai gali kelti įtampą jo šeimininkams, šuniui jie dažnai sukelia ne mažiau skausmo. Atkreipkite dėmesį į toliau išvardytus požymius ir susisiekite su veterinarijos gydytoju, jeigu įtariate, kad jūsų augintinis gali turėti šlapimo sistemos sutrikimų.

ŠLAPINIMASIS NAMUOSE
ŠLAPINIMASIS NAMUOSE

Jei jūsų suaugusiam šuniui dažnai pasitaiko „nelaimingų atsitikimų“ arba jis šlapinasi neįprastose vietose, tai gali būti kelių dažnų šlapimo sistemos ligų požymis – ypač jei šlapimo kiekis nedidelis.

SKAUSMINGAS ŠLAPINIMASIS
SKAUSMINGAS ŠLAPINIMASIS

Jeigu augintinis besišlapindamas įsitempia arba jam kitaip sunku šlapintis, tai gali reikšti šlapimo pūslės akmenis arba kitas šlapimo sistemos ligas.

KRAUJAS ŠLAPIME
KRAUJAS ŠLAPIME

Jeigu šuns šlapime pastebėjote kraujo, tai gali būti šlapimo pūslės akmenų arba kitos sveikatos problemos požymis – nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

DAŽNAS ŠLAPINIMASIS
DAŽNAS ŠLAPINIMASIS

Jeigu jūsų šuo šlapinasi nedideliais kiekiais ir dažniau negu įprastai arba vis prašosi į lauką, pasižymėkite tai ir aptarkite tokį augintinio elgesį su veterinaru.

DAŽNOS ŠUNŲ ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMOS

Jūsų augintinis gali patirti įvairių šlapimo sistemos sutrikimų, įskaitant šunų šlapimo pūslės infekcijas, struvitinius ir kalcio oksalato akmenis. Priklausomai nuo šuns diagnozės gydymas kiekvienu konkrečiu atveju gali skirtis, tačiau šlapimo sistemą stiprinantis šunų ėdalas, apskritai, yra svarbi ilgalaikės priežiūros dalis, kuri padeda spręsti būsimas šlapinimosi problemas.

KALCIO OKSALATO AKMENYS

„Kita šunų šlapimo pūslės akmenų kategorija yra kalcio oksalato akmenys. Dauguma tokių akmenų aptinkama šlapimo pūslėje.

 Nors kalcio oksalato akmenys paprastai nėra siejami su infekcija, jie taip pat gali sudirginti šlapimo pūslę ir sukelti diskomfortą jūsų šuniui.”

JEI Į ŠUNS ŠLAPLĘ PATENKA BAKTERIJŲ, GYVŪNAS GALI SUSIRGTI ŠLAPIMO TAKŲ INFEKCIJA (ŠTI)

Jei į šuns šlaplę patenka bakterijų, gyvūnas gali susirgti šlapimo takų infekcija (ŠTI). Bakterijos gali sukelti uždegimą, skausmingą šlapinimąsi, o jei infekcija laiku nepastebima – ir šlapimo pūslės akmenis.

STRUVITINIAI AKMENYS

„Šunų šlapimo pūslės akmenys yra mineralinių medžiagų kristalai, kurie susijungę šlapimo pūslėje suformuoja akmenį. Kiek rečiau akmenys gali susidaryti inkstuose.

 Tokie infekcijų sukelti (dažniau) arba dėl kitų priežasčių susidarę (rečiau) šlapimo pūslės akmenys šuniui gali sukelti dirginimą ir skausmą.”


ŠUNS ŠLAPIMO SISTEMOS PROBLEMŲ SPRENDIMAS

Kalbant apie augintinių šlapimo sistemos problemas, nėra vieno visiems tinkamo sprendimo. Todėl norėdami suprasti, kaip geriausiai patenkinti savo šuns poreikius, glaudžiai bendradarbiaukite su veterinarijos gydytoju.

Apskritai kalbant, jei šuniui buvo diagnozuotas šlapimo sistemos susirgimas, naudingas visapusiškas požiūris į šią problemą, kuris gali apimti įvairius dalykus, pradedant nuo specialios mitybos ir baigiant vaistais ar net operacija. Taip pat atminkite, kad ligos simptomai arba epizodai periodiškai gali pasikartoti net ir geriausiai gydomiems šunims.

MITYBA

Jeigu ieškote ėdalo, kuris geriausiai stiprintų jūsų šuns šlapimo sistemos sveikatą, žiūrėkite, kad jo sudėtyje būtų mažiau tokių mineralų kaip kalcis, fosforas ir magnis, nes būtent jie skatina akmenų susidarymą šlapime.

GYDYMAS VAISTAIS

Atsižvelgdamas į konkrečius šuns poreikius veterinaras gali skirti antibiotikų (nuo šlapimo takų infekcijos) arba vaistų, slopinančių akmenų sukeltą skausmą – kartu verta šunį šerti šlapimo sistemą stiprinančiu ėdalu, kuris padėtų ištirpinti akmenis ir mažinti ligos pasikartojimo riziką.

Šaltinis: hillspet.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *